Görme Engelliler

Okul Tarihçesi

     Okulumuz 1986-1987 eğitim öğretim yılında sultan çiftliği ilkokulu bünyesinde faaliyete başlamıştır.

Kurucu müdür olarak Ali İhsan AVCI görevli bulunmaktayken belirli bir faaliyetten sonra sınıf yetmezliliği ve çevre darlığı gündeme gelmiş zamanın muhtarı ziya ekşi ve çevre sakinleri yardımı ile okulumuzun şu andaki binasının bulunduğu 5000 metrekarelik alan orman arazisinden çıkarılarak milli emlak’a okul olarak devredilerek okulumuzun bugünkü kullanmakta olduğumuz bina yaptırılmış , bu yeni yapılan bina 1990-1991 yılında eğitim-öğretime açılmıştır

     Geçen bu süre zarfı içerisinde il ve ilçe sultan çiftliğine bir ortaokul yapımına karar vermiş. Bu konu ile ilgili bilgi alarak kendilerine yer göstermeleri hakkında yardımcı olmasını istemişlerdir.

     Bu yazışma süreci belli bir zaman içerisinde düşünülerek bu günkü okulumuzun yeri tespit edilmiş okulun yapımına karar verilmiştir. 1990-1991 yılları arasında inşaatı bitirilen okulumuz 1991-1992 yılında eğitim öğretim yılına başlamıştır.

     Ortaokul olarak faaliyete başlamış ve daha sonra ilköğretim kanunun kabul edilmesiyle birlikte 8 yıllık ilköğretim okuluna dönüştürülmüştür.

     Kurucu müdür Ali İhsan AVCI bir müdür yardımcısı ve dört öğretmen ile bu faaliyetin sürdürülmesine devam etmiş. Boş dersler emekli dönüşü öğretmenlerle doldurulmaktaydı.

     Daha sonra zaman içerisinde kadroda birçok değişimler olmuş müdürler birkaç kez değişmiştir.

     Okulumuzda Ali ihsan AVCI, Sevil ÜSTÜN, Kamber ERTÜRK, Hasan UYGUN ,Raşit KILIÇ ve bu günkü müdürümüz, Yahya ERDOĞDU ve iki müdür yardımcımız Yener OĞUZHAN ve Mustafa BAYRAM ile başarılı bir eğitim öğretim faaliyeti tam kadroyla birlikte sürdürülmektedir.

     Okulumuz 2012-2013 eğitim-öğretim yılında uygulanmaya başlanan 4+4+4 sistemiyle Ali Kuşçu Ortaokulu olarak eğitime devam etmektedir

     Çevrenin sayılı okullarından biri olan ALİ KUŞÇU ilköğretim okulu son yıllarda gösterdiği başarılarla göz doldurmakta ve halkın teveccühüne mazhar olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.